گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه

Introduction to Pharmacy Faculty

دانشکده فارمسی موسسه تحصیلات عالی خصوصی عاطفی به تاریخ حمل سال ۱۳۹۴ در چهار چوب این موسسه به اشتراک مسوولین محترم موسسه ؛‌مسوولین محترم  شرکت بین المللی افغان فارما و مسوولین محترم دانشگاه هرات افتتاح گردید.

تدریس درین دانشکده به اساس کریکولم تایید شده وزارت محترم تحصیلات عالی جمهوری اسلامی افغانستان بوده و نصاب معیاری بخش فارمسی را درعرصه های تیوری و عملی تطبیق مینماید.

هیات رهبری این دانشکده را نسل جوان تشکیل داده که با استفاده از تجارب مدیریتی شان  تحت قیادت مقام ریاست موسسه ؛ امور مربوطه را به پیش میبرند.

بخش لابراتواری موسسه فعال بوده و مجهز به امکانات اجرای کار های عملی مرتبط به کریکولم بوده و جواب گوی نیاز مندی های عملی محصلین میباشد.

صنوف درسی مجهز به تمام امکانات تدریسی از قبیل پروجکتور ؛‌کمپیوتر ؛ فلیپ چارت ؛وسایل تولید گرما و سرما و . . . میباشد.

کتابخانه دانشکده دارای عناوین متفاوت کتب مورد نیاز محصلین بوده وهنوز هم در حال انکشاف و افزایش تعداد کتاب های علمی مرتبط به مسلک طبابت است.

لابراتوار کمپیوتر دانشکده مجهز به چندین پایه کمپیوتر متصل به شبکه انترنت بوده و همه روزه مورد استفاده محصلین قرار میگیرد.

درین دانشکده به منظور اجرای کار های عملی در قسمت توزیع دوا ؛‌دواخانه آزمایشی ایجاد گردیده و روند اکمال دوایی آن جریان دارد .

دوره ستاژ کار عملی در سمستر های اخیر دانشکده فارمسی در نهاد های مختلف از قبیل فابریکه های تولید دوا ؛ شرکت های تورید و عرضه دوا ؛ شفاخانه حوزوی ؛ کلینیک های اطراف و حومه هرات و تسهیلات خصوصی صحی تنظیم شده و محصلین دوره پرکتیک خویش را در نهاد های متذکره سپری خواهند نمود.

اعضای کدر علمی دانشکده فارمسی را افراد نخبه ؛با تحربه و دارای درجات تحصیلی به سویه های دکتورا ؛ ماستر و لیسانس تشکیل میدهد و این دانشکده به اساس پلان انکشافی مقام ریاست موسسه در پروگرام های ارتقای ظرفیت شامل شده که قرار است در آینده نزدیک اعضای کدر علمی آن جهت ارتقای ظرفیت علمی به پروگرام های مربوطه معرفی گردند.

اساس اجراات این دانشکده دانشجو محور بوده و همواره کوشش میگردد تا مواردی به اندوخته های علمی نسل جوان این مرزو بوم افزود گردد.

هم اکنون این دانشکده ۶ صنف فعال در سمستر های اول ؛ دوم ؛ سوم و چهارم داشته و مجموعه دانشجویان ان بالغ بر۲۵۰ نفر میرسد که در دو شفت صبح و عصر مصروف تحصیل اند و ازین جمله فیصدی قابل ملاحظه را دانشجویان اناث تشکیل میدهد.

شورای علمی دانشکده به عنوان مرجع عالی تصمیم گیرنده ایجاد گردیده و جلسات نوبتی خویش را به منظور رسیدگی به امورات علمی و اکادمیک دانشکده بشکل منظم دایر مینماید .

 

به امید روزی که دانشکده فارمسی موسسه تحصیلات عالی خصوصی عاطفی به عنوان نهاد تولید کننده دانش مسلکی فارمسی از طریق تربیه کدر های مجرب نیازمندی های عینی جامعه صحی در خصوص عرصه فارمسی را مرفوع نماید.

Powered by keepvid themefull earn money